Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zaczyna mi parować ksenon!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zaczyna mi parować ksenon!

    W ujemnych temperaturach po odpaleniu wyłączam całkiem ogrzewanie. Przecież nic nie daje nadmuch jak silnik jest zimny.
    Kilkadziesiąt sekund wystarczy żeby pojawiło się letnie powietrze w ogrzewaniu.
    Samochodem ruszam po kilkunastu sekundach jak zaczyna w miarę normalnie klekotać. Dla mnie to znak że olej dotarł na swoje miejsce.
    Przy normalnej jeździe wskazówka temperatury sięga połowy dopiero po 10km. Pamiętajcie że temp. oleju wciąż jest za mała do super sportowej jazdy
    Jak Wam zbytnio paruje przednia szyba to polecam uchylić szybkę bo i tak jest na tyle zimno, a para wodna uleci w plener. Oczywiście mówię o pierwszych kilkudziesięciu sekundach. Potem już komfort cieplny silnika znaaacznie się poprawia.
    Wg mnie nie warto "rozgrzewać" silnika na postoju bo to mało daje - nie ma pracy nie ma ciepła. No chyba, że odgarniamy śnieg itp.
    Silnik gorzej się smaruje na niskich szybkościach posuwu, film smarujący nie jest tak efektywny. Więc lepiej obciążyć silnik większymi obrotami niż jałowe i to w czasie jazdy.
    Jak ktoś ma moje lata to pamięta może program SONDA z lat osiemdziesiątych. W jednym z odcinków jest omawiany temat olejów. Popatrzcie sobie na np. fragmenty o tarciu. Tak na szybko znalezione:

    i

    i jeszcze


    Co prawda program stary, ale w niektórych kwestiach wciąż aktualny. Wystarczy wziąć poprawkę. Ehh szkoda, że dzisiaj jest mało takich kompetentnych programów. Czasem i "Discovery" nie dorasta do pięt SONDY.

  • #2
    Zaczyna mi parować ksenon!

    pokazuje mi się na lewej lampie para i kropelki wody!A na prawej lampce zaczyna sie pokazywać para!Jeszcze to nie przeszkadza ale...!?

    Komentarz


    • #3
      Tomaszek, z tego co piszą w instrukcji obsługi to rzecz normalna.
      albo zajrzyj tu Forum - Octavia Club Polska

      Komentarz


      • #4
        ufo wydaje mi sie ze nie tak do końca!Może się myle!

        Komentarz


        • #5
          Tomaszek, też przerabiałem ten problem w innym aucie. wytłumaczono mi to tak jak w książce. lampa jest tak skonstruowana, że nadmiar wilgoci powinien się sam z niej wydostać. mam octavie od prawie 5 miechów i raz zdarzyło się już pojawienie się pary w reflektorze. po 2 dniach znikło.
          obserwuj temat, teraz jest zima a lampa oddaje ciepło, różnica temperatury powoduje osadzenie się pary/wilgoci. jeśli coś takiego pojawi się latem,można wtedy mówić, że coś jest nie tak :wink:

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X